MAS

Pořízení taženého shrnovače píce do RV

Naše společnost uvedla do provozu v září 2019  nový shrnovač píce Pottinger TOP 652. Rozhodli jsme se pro tuto investici na základě dosavadních zkušeností s těmito rakouskými stroji pro sklizeň pícnin, Tento nový shrnovač nám rozšíří současnou strukturu těchto strojů na úseku Stružinec a zabezpečí tak zvýšení sezonní výkonnosti a kvality sklizně pícnin pro naši živočišnou výrobu. K jeho agregaci stačí traktory o výkonu do 70 k (více viz WEB POTTINGER pro ČR).

Pořízení zastýlacího vozu do ŽV

Naše společnost uvedla do provozu v srpnu 2013  nový kravín VKK-360 na svém středisku Rváčov. V souvislosti s tím byla nucena dořešit modernizaci techniky pro zastýlání nové porodny a odchovny jalovic. Rozhodli jsme se pro investici do nového taženého zastýlacího vozu KAMZÍK od společnosti STS Olbramovice. Tento návěs má větší objemovou kapacitu než ty bývalé a umožňuje zastýlání slámy jak do boku na obě dvě strany vozu, tak tzv. “ na široko “  v jeho podélné ose. K jeho agregaci stačí traktory o výkonu do 70 k (viz WEB STS OLBRAMOVICE).

DSC02733U1

 Propagace KAMZÍK_U

Pořízení technologie čerpání kejdy

Naše společnost pokračovala v roce 2012 v další optimalizaci využití kejdy skotu (statkového hnojiva). Rozhodli jsme se pro investici do jejího efektivnějšího externího čerpání, které nám zajistí rychlejší naplnění našich aplikačních cisteren při podstatně menší spotřebě elektrické energie v porovnání se současným stavem. Novými čerpadly jsme tak osadili celkem čtyři původní skladovací kejdové jímky na našich provozech v Nové Vsi nad Popelkou (VKT) a Syřenově (VKK-320).

MAS - Čerpání kejdy 2012_2UDSC02044U1

Pořízení technologie míchání kejdy

Naše společnost řešila v roce 2011 optimálnější využití kejdy skotu (statkového hnojiva). Rozhodli jsme se pro investici do efektivnějšího míchání, které nám zajistí její požadovanou strukturu a usnadní pak následnou aplikaci na našich polích. Dále zlepší využitelnost skladovacích kapacit formou omezování usazování pevných částic v nádržích a jímkách.

 • CENY  PHM
  Natural 95: 38,90 Kč
  Nafta: 36,90 Kč

ZEOS LOMNICE a.s.

Aktuality

 • OSEV 2024

  13.5.2024

  Tak máme zaseto. Níže můžete posoudit strukturu našeho letošního osevu na orné půdě ...

 • PF 2024

  18.12.2023

 • VYHODNOCENÍ CHOVATELŮ 2023

  24.11.2023

  Jako každý rok proběhlo i letos v poslední dekádě listopadu vyhodnocení chovatelů dojnic hospodařících v naší oblasti a využívajících služby plemenářské společnosti… Více zde… 

ZEOS LOMNICE a.s. - idatabaze.czZemědělské stroje a zemědělská technika - idatabaze.cz

Archiv