SAMOSBĚR BRAMBOR 2021

Naše společnost ZEOS LOMNICE a.s. letos opět pořádá již tradiční samosběr brambor tentokrát na pozemcích u Nové Vsi nad Popelkou.  V pátek 17.září (pokud počasí dovolí)  sbíráme od 7 do 16 hodin, v sobotu 18.září pak od 7 do 12 hodin. Místo samosběru, příjezdové a odjezdové koridory a další potřebné informace máte přiložené ZDE. Pro ty z Vás, co se nebudou moci tohoto samosběru zúčastnit, plánujeme následně (jako loni) v prostoru sídla naší společnosti v Lomnici n/P. tzv. „bramborový hrabák“. Informace o jeho konání budou opět zveřejněny na našich webových stránkách.

S ohledem na negativní vlivy letošního letního deštivého počasí na řadu pěstovaných plodin doporučujeme účastníkům samosběru jednoznačně nechat čerstvě vybrané brambory několik dní na vhodném místě a v malé rozložené vrstvě řádně oschnout, a až pak je natrvalo uskladnit (dojde tak k osušení slupky a následně i k zahojení případných povrchových poškození, která bývají vstupní branou pro různé houbové choroby …). Předejdete tak jejich potenciálnímu rozvoji a omezíte případné znehodnocení vlastních hlíz. Brambory pak následně skladujte v tmavém, suchém prostředí při teplotě 4–6 °C.

 • CENY  PHM
  Natural 95: 38,90 Kč
  Nafta: 36,90 Kč

ZEOS LOMNICE a.s.
Aktuality
 • OSEV 2024

  13.5.2024

  Tak máme zaseto. Níže můžete posoudit strukturu našeho letošního osevu na orné půdě ...

 • PF 2024

  18.12.2023

 • VYHODNOCENÍ CHOVATELŮ 2023

  24.11.2023

  Jako každý rok proběhlo i letos v poslední dekádě listopadu vyhodnocení chovatelů dojnic hospodařících v naší oblasti a využívajících služby plemenářské společnosti… Více zde… 

ZEOS LOMNICE a.s. - idatabaze.czZemědělské stroje a zemědělská technika - idatabaze.cz
Archiv